Bez kategorii

Kartonowe konstrukcje

Kartonowe domki

Z pewnością u wielu z Was wyrzuca się kartony po mleku, śmietanie czy też sokach. A gdyby tak wykorzystać je do zabawy?!

Ze zużytych kartoników można zbudować całe miasta, wykorzystując pudełka małe, duże, średnie. Można je ze sobą łączyć tworząc np. dom z wieżyczkami; układać jeden na drugim budując kolejne piętra bloków; można wycinać w nich drzwi, malować fasady, obklejać kolorowym papierem. Z niektórych kartonów możecie budować garaże, albo wykorzystać je do wycięcia z nich płotów i ogrodzeń. Możliwości jest wiele. Jedyne o czym musicie pamiętać to, aby dokładnie umyć i wysuszyć środki kartoników przed pierwszym użyciem – a potem wszystko zależy tylko od Waszej wyobraźni!

Domek dla lalek i garaż

A może macie w domu pudełko kartonowe po jakiś zakupach, np.: butach, odkurzaczu, zabawkach? Można z nich zrobić np. domek dla lalek, albo garaż dla samochodów.

Aby zrobić domek dla lalek wystarczy zamknąć pudełko i wg. własnego uznania je ozdobić i ponacinać w nich drzwi i okna (ponacinajcie otwory jedynie z 3 stron, a nie wycinajcie – dzięki temu będzie można potem takie okno zamknąć i otworzyć). Dodatkowo z mniejszego pudełka przeciętego na pół możecie zrobić taras Waszego domku (wystarczy dokleić połowę małego pudełka do dużego kartonu). Jeśli macie więcej pudełek i dużo miejsca spróbujcie dobudować dodatkowe piętra domku, albo kolejne pokoje – poprzez doklejenie do siebie pudełek 🙂

Do udekorowania domku dla lalek możecie użyć papieru kolorowego, farb, papieru do pakowania prezentów, bibuły, brokatu czy nawet kawałków materiału (możecie z nich zrobić np. zadaszenie balkonu).

A jak zrobić garaż?

Przetnijcie na pół jedno duże pudełko, albo wykorzystajcie dwa niższe (np. po butach). Górną część (u nas kolor jasnoniebieski) połóżcie do góry nogami na podłodze i do jego spodu (a teraz wierzchu), przyklejcie spód drugiego pudełka (drugiej połówki). Wcześniej warto nieco przyciąć ścianki wyższego pudełka, aby nasz garaż nie miał zbyt wysokiej balustrady.

Należy też wyciąć boczną ściankę górnego pudełka, aby przez otwór mogły wjeżdżać na górę samochody. Teraz z kawałka sztywnego pudełka/tektury/plastiku robimy rampę, po której samochody będą wjeżdżać do garażu. Można ją przykleić gorącym klejem albo mocnym plastrem.

W dolnej części garażu możecie naciąć ściankę (na obrazku przerywana niebieska linia) aby w ten sposób stworzyć uchylną bramę. I gotowe! Teraz udekorujcie dowolnie Wasz garaż, albo stwórzcie mu dodatkowe piętra 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *